Eestist pärit finantstehnoloogia ettevõtte Iutecrediti puhaskasum langes möödunud aastal 38 protsenti 5,2 miljonile eurole; ettevõte käive kasvas samas 10 protsenti 56 miljoni euroni.

“Pandeemiast tulenevate liikumispiirangute ja laenumoratooriumite tõttu oli juba esimese kvartali lõpuks selge, et esialgseid eesmärke me ei täida,” ütles Iutecredit Europe juhataja Tarmo Sild pressiteates.

“Meil oli plaan jõuliselt laieneda, kuid selle asemel keskendusime oma tehnoloogia arendusele, tagasimaksete kogumisele ja lõime puhvreid tulevaste laenukahjude kaitseks,” lisas ta.

Silla sõnul lõpetas Iutecredit 2020. aasta siiski paremate tulemustega kui 2019. aastal. “Meie varade maht kasvas 106 miljonilt 117 miljoni euroni. Klientidele antud netolaenud ulatusid 79 miljoni euroni. Ettevõtte sularaha positsioon kasvas aastaga 19 miljoni euroni,” märkis ta.

Iutecreditil on 130 000 järelmaksu-, MasterCard- ja väikelaenuklienti Moldovas, Albaanias, Bosnias ja Hertsegoviinas ning Makedoonias.

Laienemisplaanide finantseerimiseks viis Iutecredit eelmisel aastal läbi 10 miljoni eurose lisaemissiooni Frankfurdi börsi reguleeritud nimekirjas. Iutecreditil on börsil 50 miljoni euro eest võlakirju.