Eesti päritolu rahvusvaheline finantstehnoloogia ettevõte Iutecredit viis läbi 10 miljoni eurose lisaemissiooni Frankfurdi börsi reguleeritud nimekirjas.

Võlakirjade tähtaeg on 2023. aastal ja aastatootluseks kuni lunastustähtajani kujunes 14,4 protsenti, teatas Iutecredit. Pärast lisaemissiooni on ettevõttel börsil 50 miljoni euro eest võlakirju.

Ettevõtte tegevjuhi Tarmo Silla sõnul pakub Iutecredit praegu Balkanimaades peamiselt järelmakse ja väikelaene, kuid firmal on laienemisplaanid ning võlakirjaemissiooni eesmärk on neid toetada.

Hiljaaegu võttis Iutecredit Moldovas kasutusele äpi, kus kliendid saavad kontaktivabalt laenu taotleda, ning kaardita sularahaautomaadid. “Plaanime viia kaardivabad rahaautomaadid ja uued finantsteenused ka oma teistesse riikidesse – Albaaniasse, Makedooniasse ning Bosnia ja Hertsegoviinasse,” märkis Sild.

Iutecrediti väärtpaberid on Frankfurdi börsi vabaturu nimekirjas olnud eelmise aasta augustist, mil Iutecredit emiteeris 40 miljoni euro eest võlakirju, mille lunastustähtaeg on samuti 2023. aastal ja fikseeritud intressimäär on 13 protsenti aastas.

Eesti investorid saavad võlakirju soetada LHV panga kaudu või otse AS-ilt Iutecredit Europe.

Võlakirjad noteeritakse Frankfurdi börsi põhinimekirjas pärast arveldamist, kui prospekt on lõplikult heaks kiidetud Luksemburgi finantsjärelevalveasutuse Commission de Surveillance du Secteur Financier (CSSF) poolt.

Emissiooni juhtis Suurbritannia investeerimispank KNG Securities LLP koos Šveitsi ettevõtte GOTTEX Brokers SA ja Läti pangaga Signet Bank AS. Võlakirjade müüki toetasid Bulgaaria investeerimisettevõte Adamant Capital Partners AD ja Saksamaa ettevõte Bankhaus Scheich Wertpapierspezialist AG.

Kontserni finantsnõustaja on Aalto Capital Saksamaalt.

Iutecredit on Eestist pärit finantstehnoloogia ettevõte, mis tegutseb Moldovas, Albaanias, Põhja-Makedoonias, Bulgaarias ning Bosnias ja Hertsegoviinas, kus pakub peamiselt järelmakse ning väike- ja autolaene.