Eesti finantstehnoloogia ettevõte IuteCredit teeb Moldova Energbanki vähemusaktsionäridele kohustusliku ülevõtmispakkumise, sest on viimaste kuudega omandanud juba ligi 84% panga aktsiatest. Alanud on ettevalmistused uute liikmete valimiseks panga juhtorganitesse.

Silla sõnul on pankade omandamine osa Iute strateegiast kasvada kahe aasta jooksul miljardieurose bilansiga ettevõtteks. “Me ehitame kiireimat, mugavaimat ja inimesekeskset pangagruppi. Plaanime iga omandatava ettevõtte integreerida Iute grupiga, sealhulgas juhtimistruktuuri, äriprotsessid ja tehnoloogia. Teeme kõik pangateenused kättesaadavaks nutitelefonis. Enamus tehnoloogilisi lahendusi ja skaleeritavaid äriprotsesse on loodud siinsamas, meie Eesti peakontoris. Edu kriteerium on meie tiimi tegelik võimekus siin loodud asjad klientide teenistusse rakendada. Teine edu kriteerium on, et kliendid on nõus meie loodu teenustasudena kinni maksma. Ainult kasvamise eest meil ei maksta,” rääkis Sild.

Ülevõtmispakkumise vastuvõtmiseks on väikeaktsionäridel aega kaks nädalat. Iute saavutab Energbanki tegevuse üle täieliku kontrolli pärast uue panga juhatuse ja nõukogu liikmete valimist.

„Kohustusliku ülevõtmispakkumise esitamine on Energbanki omandamise viimane samm. Lisaks juhtide valimisele valmistume panga integreerimiseks Iute gruppi. Võtame kasutusele meie fintech-lahendused ja kliendikeskse teeninduskultuuri ning meist saab kiire ja mugav fintech pank, mis kasvab kiiresti,“ ütles IuteCrediti grupi juht Tarmo Sild.

Energbank on Moldova finantsturul tegutsenud 25 aastat. Selle perioodi jooksul on pangast saanud riigi üks parimaid keskmise suurusega finantsasutusi, mille varade kogumaht oli 30.11.2021 seisuga 3 miljardit leid (150 miljonit eurot). Energbank on Moldova suuruselt 8. pank, koosneb 45 filiaalist ja esindusest ning pakub finantsteenuseid üle riigi nii eraisikutele kui väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele. Pank on kasumlik.