Eesti finantstehnoloogia ettevõtte Iutecrediti rahvusvahelist turundust asus vedama Lasse Sool.

Iutecrediti kaasasutaja ja kommertsjuhi Allar Niinepuu sõnul on ettevõttel plaan laieneda nii teenuste valiku poolest kui ka geograafiliselt ning see nõuab tugevat turundusstrateegiat.

“Soolal on väga hea rahvusvaheline turunduse juhtimise kogemus pangandussektoris. Lisaks on ta meediaagentuuris ehitanud nullist üles uue turundusanalüütika teenuse,” selgitas Niinepuu pressiteates.

Enne Iutecreditiga liitumist töötas Sool seitse aastat meediaagentuuri Initiative juhatuse liikmena, kus tegutses igapäevaselt ärianalüütika juhi ja turundusstrateegina.

Turundusalast karjääri alustas Sool 1996. aastal Telias ehk tolleaegses Eesti Telefonis ning järgnevate aastate jooksul on ta töötanud turundusjuhina erinevates kohalikes ja rahvusvahelistes ettevõtetes.

Sealhulgas on Sool olnud Bigbanki turundusjuht, koordineerides ettevõtte turundustegevusi seitsmes tegevusriigis. Ta on õppinud ettevõtlust ja ärijuhtimist Tallinna Kommertskoolis ja Estonian Business Schoolis.

Iutecredit on Eestist pärit rahvusvahelisel turul tegutsev finantstehnoloogia ettevõte, mille võlakirjad on noteeritud Frankfurdi börsi põhinimekirjas. Ettevõte pakub teenuseid peamiselt järelmaksude, väikelaenude ning autolaenude näol. 40 töötajaga emaettevõtte peakorter asub Tallinnas.